Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Sety e-cigaret

Jak vybrat e-cigaretu?

Elektronické cigarety si za dobu své existence prošly ohromným vývojem a v současné době existuje široká nabídka modelů a typů. Vybrat si tu správnou tak není jednoduché. Je potřeba zvážit například kapacitu baterie, její výkon, clearomizér a koncentraci nikotinu v e-liquidu.
 

Pro silné kuřáky

 
Složení e-cigarety:
 
 

Jak silnou baterii?

Baterie se odlišuje výkonem a délkou. Pro silného kuřáka je vhodná baterie 900-1100 mAh (miliamphér hodina) Pro středního kuřáka je ideální 650 mAh a pro slabého 

kuřáka 180-280 mAh.
 
 
 

Jak vybrat správnou baterii?

 

Čím silnější jste kuřák, tím větší kapacitu baterie budete potřebovat. U klasických e-cigaret stačí pro slabší až středně silné kuřáky baterie o kapacitě 650mAh. Pro silnější kuřáky už je vhodnější zvolit baterii o kapacitě 1000mAh a více.
 
U výkonnější e-cigaret je však třeba zohlednit více faktorů.
 
 
 

Jakou zvolit sílu nikotinu v e-liquidu?

 

To záleží na tom, jak silný je kdo kuřák. Pro příležitostné kuřáky doporučujeme e-liquidy s 3mg-6mg nikotinu. Lehcí až středně silní kuřáci by měli zkusit 6mg-12mg. Středně těžcí a těžcí kuřáci 18mg a pokud i tohle bude pro vás málo, k dispozici jsou Vám ještě náplně s 24mg nikotinu.
 
 
 

Kdy doplnit e-liquid?

 

Vždy mějte svůj clearomizér / tank alespoň z 10% naplněný, nikdy e-liquid zcela nespotřebujte.
 
 
 

Jak dlouho vydrží žhavící hlava / spirálka?

 

To je složité říct. Obvyklá životnost se může pohybovat mezi jedním až čtyřmi týdny, ale závisí to na mnoha faktorech.
 
 
 

Jak je to s nastavováním voltů a wattů?

 

Zjednodušeně platí to, že čím více voltů nebo wattů nastavíte, tím více páry Vaše elektronická cigareta vyprodukuje. To, jaké napětí nebo výkon nastavíte, se odvíjí od odporu Vaší žhavící spirálky.
 

 

Co je nízkoodporové vapování?

 

V případě, že má žhavící hlava odpor nižší než 1,0Ω, nazýváme ji nízkoodporovou. Těmto žhavícím hlavám je pak třeba přizpůsobit také způsob vapování, kdy se preferuje přímé potahování do plic.
 
 
 

Slovníček pojmů

 
Clearomizér / tank
 
Jedná se o nádržku, do které se plní e-liquid a nachází se v ní žhavící hlava / spirálka, která tento e-liquid odpařuje.
 
Liší se designem, velikostí, závity atd. Rozdělit je můžeme i podle toho, zdali se jedná o klasické nebo nízkoodporové clearomizéry / tanky.
 
 

 

Porovnat sety e-cigaret